Дежунте Мъри се засилва на мястото на контузения Трей Йънг, докато Хоукс побеждават Меджик 109-92
AP News | 2024-02-26 | 04:40:49

АТЛАНТА (АП) — Дежунте Мъри има 25 точки, 11 асистенции и девет борби, завършвайки малко по-малко от първия си трипъл-дабъл в през сезона, а Атланта Хоукс победиха Орландо Меджик със 109-92 в неделя вечерта, за да се сблъскат с три мача.

Мъри, чиито 11 асистенции изравниха рекорд за сезона, помогна да компенсира загубата на Мача на звездите гардът Трей Йънг, който ще бъде подложен на операция на лявата си ръка във вторник и ще бъде преоценен след четири седмици. Йънг има средно 26,4 точки и 10,8 асистенции.

Джейлън Джонсън имаше 21 точки и 9 борби за Хоукс след нулева първа четвърт. Де’Андре Хънтър добави 18 точки от пейката.

Франц Вагнер имаше 19 точки, за да поведе Меджик, които бяха спечелили осем от последните си 10, но паднаха до 1-7, когато изиграха втория мач от двубой на гости. Уендъл Картър младши завърши с 18 точки и 10 борби.

Нападателят на Орландо Пауло Банчеро пропусна първия си мач за сезона поради заболяване, след като отбеляза победния удар в събота вечер срещу Пистънс.

Меджик се нараниха на фаул линията, където отправиха само осем от 18 удара.

След като стреляха само 38% от пода по време на бавно първо полувреме, Хоукс стреляха 54% през третото четвърт по пътя си към 38 точки.

Хоукс поеха контрола над стегната игра със серия от 18-1, за да затворят третата четвърт. Мъри имаше 12 от 18-те точки, докато Меджик пропусна последните си осем опита за гол от игра през периода. Мъри имаше 16 в четвъртината.

Първият избор на Хоукс Коби Бъфкин видя първото си действие като пойнтгард с контузен Йънг. Той подкрепи Мъри и завърши с 2 точки, три асистенции, открадната топка и блокада за 11 минути.